Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak Paleček naučil Podzimku kamarádit s knihou

30. 11. 2019

V měsíci listopadu jsme získávali vztah ke knihám. Nejprve jsme učili vílu Podzimku, jak se správně s knihou zachází. Děti měly možnost přinést si z domova svou oblíbenou knihu a představily ji kamarádům. Také jsme přivítali vzácného hosta, prababičku Terezky Šichů, která děti nadchla četbou pohádky před poledním spánkem. Přivedla si na pomoc maňáska a děti velmi zaujala. Vyrobili jsme si záložku do knihy.

Společným dílem byla velká kniha z kartonu, které děti daly název Postýlková. Společnými silami si ji vymalovaly, zařadily do ní pohádkové postavy i členy rodiny.

Vytvořili jsme si v prostorách herny knihkupectví a děti se učily, jak se knihy prodávají i nakupují. Rovněž jsme si vytvořili prostředí knihovny. Děti si vyrobily průkazku čtenáře a s ní si chodili k paní knihovnici půjčovat knihy. Poté jsme skutečnou knihovnu navštívili.

Poslouchali a poznávali jsme písničky z pohádek. Napravovali jsme popletené pohádky. Poznávali nové i známe knihy a pohádkové postavy. Také jsme popisovali pohádkový děj podle obrázků.

Naučili jsme se říkadlo Endele, bendele, nové písničky a tanečky. Chystáme pro vás malé překvapení na vánočním posezení. Jste srdečně zváni!