Jdi na obsah Jdi na menu
 


O naší škole

Mateřská škola Malšice se nachází v městysu Malšice, který leží na půli cesty mezi Táborem a Bechyní. Naši školu najdete v těsné blízkosti školy základní, pod kterou mateřská škola spadá. Mateřská škola je obklopena velkou zahradou, na které si děti užívají venkovních aktivit v době pěkného počasí po celý školní rok. Protože se nacházíme v menší obci, jsme ze všech stran obklopeni přírodou. V blízkosti jsou pole, louky, lesy, které často využíváme k dopoledním činnostem.

Mateřská škola jako právní subjekt spadá pod školu základní. Má celkem 4 třídy s celodenním provozem a nabízí vzdělání 96 dětem.

A jaká je naše filozofie?

  • Připravujeme všem dětem dostatek příležitostí pro jejich osobnostní rozvoj s ohledem na jejich individualitu a vývojové možnosti.
  • Sledujeme vzdělávací pokroky a pomáháme tam, kde vznikají dílčí obtíže.
  • Naše cesta je vždy spojena s rodinou a její aktivní spoluúčast je nezbytná.
  • Nabízíme otevřenou komunikaci a partnerské přístupy.
  • Učíme se prostřednictvím zpětné vazby a hledáme nové, kvalitnější cesty, které úzce souvisí s výsledky vzdělávání našich dětí.

Důležití jsou pro nás partneři, mezi které patří základní škola a ostatní organizace v obci.

Kvalitní podmínky pro vlastní vzdělávání jsou dobrým základem úspěchu. Daří se nám spolupráce s naším zřizovatelem, hledáme cesty podpory i prostřednictvím projektů a s nimi souvisejících dotací.

Proto, abychom mohli naplnit naše společné cíle, je potřebné pro děti vytvořit jasné a srozumitelné vzory, příznivé a bezpečné klima.

Tým školy je tvořen pedagogy, zaměstnanci školní jídelny a ostatním provozním personálem. Každý  má zde svoje místo a každá činnost má zde svoji významnou roli.    

Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání vychází z RVP PV.

S jeho obsahem se blíže můžete seznámit v sekci dokumenty.

 

Mapa

 

Rubriky

Provoz školy

Příspěvků: 0

Náš tým

Příspěvků: 0